Tyden.cz

RSS export článků z portálu Tyden.cz

Týden.cz

• Matějovský: když se Kangovi nepískne faul, běhá jak srna
    Kapitánovi fotbalistů Mladé Boleslavi Markovi Matějovskému se nelíbilo chování cizích sparťanských hráčů v utkání 19. kola první ligy, které Letenští vyhráli 5:2. Podle bývalého hráče Letenských spoustu věcí přihrávali. Jako příklad uvedl záložníka Guélora Kangu, který se okamžitě zvedl z trávníku jako srnka, když na něj rozhodčí neodpískal faul.

• Třetí místo? Není to úplná spokojenost, přiznal Jílek
    Podle trenéra Václava Jílka musí být cílem fotbalistů Sparty posunout se na druhé místo. Letenští v 19. kole první ligy zdolali Mladou Boleslav 5:2 a i díky sobotní prohře Plzně 1:2 na Slovácku ztrácí na Západočechy ze třetí pozice pět bodů. Do posledního podzimního kola půjdou sparťané podle Jílka se záměrem tento bodový rozestup minimálně udržet.

• Neměnit, ale opravovat. Nový kouč Litvínova nastínil svou vizi
    Domácí premiéra vyšla novému kouči Litvínova Vladimíru Kýhosovi na výbornou. Po úterní výhře v Mladé Boleslavi 6:4 a páteční porážce 1:3 v Olomouci přehráli hokejisté Vervy v boji o důležité body Kladno 4:1. Kýhose potěšil především výkon, jakým si jeho svěřenci tříbodový zisk vysloužili, své zásluhy na něm ale odmítal.

• Do třetice to nevyšlo, Ledecká skončila v super-G třicátá
    Ester Ledecké nevyšel superobří slalom Světového poháru v kanadském Lake Louise. Po skvělých výkonech ve sjezdu, v kterém se v pátek radovala z premiérové výhry v lyžařském seriálu a v sobotu byla jen těsně čtvrtá, dnes uzavřela bodovanou třicítku. Na vítěznou Němku Viktorii Rebensburgovou ztratila 2,54 sekundy.

• Zemřela nejstarší obyvatelka ČR Magdalena Kytnerová
    Zemřela nejstarší obyvatelka České republiky Magdalena Kytnerová, letos v březnu jí bylo 108 let, žila v Kroměříži.

• Pavlenka inkasoval v poslední minutě a Brémy prohrály
    Brankář Jiří Pavlenka byl ve 14. kole německé fotbalové ligy blízko prvnímu čistému kontu v sezoně, v nastavení ale inkasoval a Brémy prohrály 0:1 s dosud posledním Paderbornem. Celé utkání odehrál za Werder i obránce Theodor Gebre Selassie, který dostal žlutou kartu.

• Olomouc na Spartu umí, Litvínov předvedl famózní závěr
    Hokejisté Olomouce potvrdili ve 26. kole extraligy, že se jim na ledě Sparty daří. V O2 areně zvítězili 2:1 a vyhráli zde počtvrté v řadě. Utkání rozhodl ve 49. minutě Petr Kolouch. Pražané prohráli podruhé za sebou a druhý Třinec na ně v tabulce ztrácí již jen tři body.

• Brescia s Matějů v sestavě zvládla záchranářský souboj
    Po sérii šesti porážek fotbalisté Brescie zvítězili v souboji nejhorších týmů italské ligy na hřišti Spalu Ferrara 1:0 a odpoutali se z posledního místa. Staronový kouč Brescie Eugenio Corini nasadil do základní sestavy českého obránce Aleše Matějů, záložník Jaromír Zmrhal zůstal na lavičce.

• Leicester navýšil náskok na City, obrat předvedl Newcastle
    Leicester porazil v anglické fotbalové lize 4:1 Aston Villu a navýšil náskok před třetím Manchesterem City na šest bodů. Dva góly dal nejlepší střelec soutěže Jamie Vardy, který se trefil v osmém utkání v řadě, což se mu povedlo podruhé v kariéře. V Premier League předvedl stejný kousek už jen bývalý kanonýr Manchesteru United Ruud van Nistelrooij. Vardy vede tabulku střelců s 16 góly.

• Kraft odsunul Kobajašiho, čeští skokani na body nedolétli
    Rakušan Stefan Kraft vyhrál závod Světového poháru skokanů na lyžích v Nižním Tagilu. Díky dvěma vydařeným pokusům zvítězil v náročných podmínkách s velkým náskokem před Švýcarem Killianem Peierem, třetí skončil Japonec Rjoju Kobajaši. Daniel-André Tande z Norska obsadil čtvrté místo a upevnil si vedení v průběžném pořadí SP, Kraft se posunul na druhou příčku.

• Sparta v závěru převzala otěže, po skalpu Boleslavi je třetí
    SLEDOVALI JSME ŽIVĚ. Fotbalisté Sparty porazili v 19. kole první ligy Mladou Boleslav 5:2 a posunuli se na třetí místo před svého soupeře. Výhru Pražanů zařídili Michal Sáček, Martin Hašek, Guélor Kanga, Benjamin Tetteh a vlastní brankou Michal Hubínek. Za hosty se prosadili Lukáš Budínský a Pavel Bucha. Letenští neprohráli v lize poosmé za sebou. Středočeši od 84. minuty dohrávali bez vyloučeného Nikolaje Komličenka.

• Přesná muška vyšvihla Švýcarky na bednu, Češky osmé
    České biatlonistky po trestném kole Lucie Charvátové skončily ve štafetě Světového poháru v Östersundu osmé. Markéta Davidová a Eva Kristejn Puskarčíková ve druhé polovině závodu posunuly český tým o čtyři příčky vzhůru. Na vítězné Norky nakonec Češky ztratily dvě a půl minuty. Z historického úspěchu se osm a půl sekundy za Norskem radovaly druhé Švýcarky, které pro svou zemi zajistily první stupně vítězů ve štafetě biatlonistek.

• Budějovice kosí soupeře, Karviná už není poslední
    Fotbalisté Českých Budějovic potvrdili výbornou formu a v 19. kole první ligy porazili Příbram 2:0. Nováčka soutěže poslal do vedení v deváté minutě David Ledecký a pojistku přidal v 50. minutě Lukáš Havel, který chvíli nato nedal penaltu.

• Nejstarší střelec hattricku ve španělské lize zařídil výhru Betisu
    Osmatřicetiletý záložník Betisu Sevilla Joaquín se stal nejstarším střelcem hattricku ve španělské fotbalové lize. V utkání s Bilbaem rozhodl o výhře 3:2, díky níž si jeho tým připsal v soutěži třetí vítězství za sebou.

• Do Židlochovic přijel vlak po obnovené trati
    K plnému nástupišti židlochovického nádraží přijel v neděli odpoledne první vlak po 40 letech. Parní lokomotiva Skaličák tak zahájila provoz na první otevřené trati se stanicí v Česku za posledních 50 let.

Autoškola Šumperk | Matematické, fyzikální a chemické vzorce, vzorečky | Ojetá auta, Ojeté vozy | Konfigurátor ALU kol | Autosklo zdarma | Pronájem rekreační chaty, chalupy | čtyřkolky,motoinzerce |